İlkay Genç
pexels-photo-1092671.jpeg

Instagram Nedir? Nasıl Kullanılır ?

Instagram adının ikinci kısmı olan gram, Telegram adı verilen Telegram’dan geliyor. Telgraf bir teslim şeklidir. Instant Telegram kelimesini gördüğümüzde, anında fotoğraf gönderme anlamına gelir. Insta-gram böyle doğdu.

instagram nedir

Instagram telefonlar üzerinde kullanım sağlayan bir fotoğraf veya video paylaşımı yapan uygulamadır. Bu uygulamayı bu kadar ilginç kılan, sıradan fotoğraflarınızdaki çeşitli filtreleri kullanarak güzel görünen fotoğraflar oluşturabilmenizdir.

Çektiğiniz basit fotoğraf uygulayabileceğiniz düzinelerce farklı efektten biriyle sizi şaşırtabilir. Yarattığı memnuniyet hemen Instagram kullanıcılarının kalbini fethetti. Sosyal medyada çekilen fotoğraflara göre, diğer kullanıcılar Instagramlar olmak için kolları sıvadı. Instagram nedir sorusuna en iyi cevap fotoğraf paylaşabileceğin etkileşim kurabileceğin bir mobil uygulamadır.

Instagram Nasıl Kullanılır?

Instagram kullanma konusunda endişelenme. İnsanları Facebook sayfamdan Instagram’a davet ettiğimde, insanların kendilerini yeni sosyal medya platformuyla tanıştırmakta zorluk yaşayacaklarını düşünüyorlar. Ancak, Instagram’ın kullanımı çok kolaydır ve basittir.

Instagram’ı indirme önceliği bir akıllı telefon olmalıdır. Bir bilgisayardan bir kullanıcı adı ve şifre oluşturarak Instagram hesabı oluşturamazsınız. Bilgisayarları değiştirmeye başlayan akıllı telefonlar artık elimizde değil. Instagram’ı, Iphone, Samsung, General Mobile, Vestel Venüs gibi akıllı telefonunuza indirmeniz ve üye olmanız gerekir.

Instagram nedir demeden önce Instagram’ın kullanımını aşağıda iPhone Instagram uygulaması aracılığıyla anlatmaya çalıştım. Aynı şekilde Samsung ve diğer Android uygulamalarında instagram için kaydolabilirsiniz.

Sosyal medya nedir ? ilkaygenc.com.tr/sosyal-medya-nedir

Instagram üzerinden takip edebilirsiniz; instagram.com/ilkaygenc0

Yorum Yap