İlkay Genç

AWS (Amazon Web Services) Nedir?

AWS (Amazon Web Services) Nedir? Bulut Bilişimde Lider Platform

Amazon Web Services (AWS) nedir ? Amazon Web Services (AWS), işletmelerin ve bireylerin bulut bilişim hizmetlerine erişim sağlayan ve lider konumda olan bir platformdur. AWS, Amazon’un geliştirdiği bulut bilişim hizmetleriyle kullanıcılara esneklik, ölçeklenebilirlik ve güvenlik sunar.

Okumaya devam edin…

WCF Service nedir? Nasıl Kullanılır?

Bu makale, ilk kez çok basit bir WCF service uygulamasının nasıl oluşturulacağını gerçekten bilmek isteyen yeni başlayanlar için bir makaledir; burada, Visual Studio kullanarak bir WCF serviceuygulaması oluşturmak için süreci adım adım açıkladım.

Visual Studio uygulamasının güncel sürümü için tıklayın.

Okumaya devam edin…
focused man browsing laptop on wooden stairs

En Yakın Arkadaşınız Yönetici Olursa Ne Yapmalısınız?

Beklediğiniz terfileri alamamanız sonucu en yakın arkadaşınız yöneticiniz konumuna gelebilir. En Yakın Arkadaşınız Yönetici Olursa bu durum hem sizin için hem de yönetici olan arkadaşınız için son derece zordur. Bu durumlarda arkadaşınızla iletişim halinde olmak olası sorunların önüne geçecektir.

Okumaya devam edin…
white smartphone

Sosyal Medya Yönetimi Nasıl Yapılır?

Yaşadığımız çağ da işletmeler isimlerini daha hızlı duyurmak için doğru bir sosyal medya yönetimi yapmak zorunda olmak durumundalar. 7/24 hizmet verebilmek adına ve doğru şekilde büyüme ve doğru devam etmek için sosyal medya yönetimini doğru yapmak çok değerlidir.

Okumaya devam edin…
person holding iphone showing social networks folder

Sosyal Medya Uzmanı Nedir? Ne İş Yapar?

Sosyal Medya Uzmanı Nedir?

Sosyal medya uzmanlığı zaman içinde en önemli ve popüler konulardan biridir. Sosyal medya uzmanları, belirli deneyime ve donanıma sahip ve kurumunuza veya markanıza sınırlı argümanlarla maksimum fayda sağlayan kişilerdir. Materyali en iyi ve benzersiz şekilde kullanmak sosyal medya uzmanlarıdır.

Okumaya devam edin…

Bulk Insert Nasıl Yapılır? C# Toplu Data Yükleme

Bulk Insert Nedir?

Projemizde milyonlarca dataların aynı anda insert işlemlerinin yavaş olmasının sebebi her bir kayıtı teker teker kayıt etmesidir. Yavaş olması sebebiyle bunun için bir yöntem geliştirilmiştir. Insert edilirken kayıtların tek tek değilde bir tabloymuş gibi olduğu gibi tüm dataları başka bir tabloya insert edilmek için Bulk Insert yöntemi kullanılılır, Nasıl kullanıldığından size bahsedeceğim.

Okumaya devam edin…